Připravované projekty

V této části naleznete aktuální připravované projekty.

Druhé veřejné projednání projektu revitalizace návsi v Horních Borech proběhne ve čtvrtek 24. srpna

Veřejné projednáníPlakát_A3_na_výšku_Úvodní_fotka_akce_na_FacebookuVážení občané,
zveme vás na druhé veřejné projednání investičního záměru, který se týká revitalizace návsi v Horních Borech. 

Číst více...

Revitalizace návsi v Horních Borech

Snímek obrazovky_2023-07-14_160517Návrh revitalizace návsi v Horních Borech se zapracovanými připomínkami, které vzešly z veřejného projednání konaného 29.6.2023. 

Architekti do původního návrhu studie zapracovali připomínky, které vznikly z diskuze během veřejného projednání koncem června. Změnili vedení chodníku, příjezd k budově pošty a poupravili parkovací stání.  

Číst více...

Odkanalizování Cyrilova

Ve čtvrtek 13.4.2023 proběhlo v hasičce na Cyrilově veřejné projednání možností odkanalizování osady Cyrilov. Autorizovaný inženýr pro stavby vodního hospodářství a krajinného inženýrství Ing. Pavel Jirák odprezentoval přítomným výsledky Studie variantních řešení odkanalizování splaškových vod Osady Cyrilov. Nejvýhodnější variantou je odkanalizování místních nemovitostí prostřednictvím domovních čistíren. O dalším postupu a možnostech financování bude jednat zastupitelstvo obce.

pdfStudie_-_Variantní_posouzení_odkanalizování_Obce_Cyrilov.pdf

pdfPříloha_č1_Soupis_nemovitostí_k_žádosti.pdf

pdfPříloha_č2_-_Situační_výkres_-_Kanalizace_a_ČS.pdf

Chodník na "Hraničkách"

ChodníkDopravní úřad ve Velkém Meziříčí vydal stavební povolení pro vybudování nového chodníku, který propojí stávající chodníky podél dvou hlavních komunikací. Nový chodník povede od zastávky v Dolních Borech, přes Hraničky, kolem fotbalového hřiště až ke křižovatce pod hřbitovem, kde se napojí na chodník ke kostelu Sv. Martina.

Číst více...