Soubor Babačka

Iva 3Umělkyně Iva Bittová po delším působení v Lelekovicích u Brna, kde založila a pracovala po mnoho let se sborem Lelky,  navázala na tuto pedagogickou činnost po přestěhování do Borů v roce 2015. 

Její působení v hudebním oboru sahá až do USA, kde získala státní občanství a také založila pěveckou privátní školu Žingora vocal school (10.07.2018)

Primární myšlenka pro vývoj hlasové techniky, exprese a uvolnění je čerpat a být v těsném kontaktu s přírodou. V Borech se stal inspirací pro pojmenování smíšeného pěveckého sboru, který má své působiště na ZŠ a od roku 2018 sklízí úspěchy i na festivalech v regionu a okolí, potok Babačka.  Zpívání v přírodě je nedílnou součástí programu a nacvičování repertoáru.

Iva Bittová společně s Martinou Weinhoferovou a celým sborem momentálně pracuje na textu pro kompozici s názvem Babačka.Tato píseň pak bude věnována obci Bory.  Držte nám palce!

Více o Ivě Bittové -Wikipedie ZDE

Oficiální stránky: https://www.bittova.com/cs/

Iva Bittová a Babačka v Boskovicích

boskbosk2bosk4bosk5bosk6

 

26.6.2022

Iva Bittová a Babačka

x09EsfWK3Q9YmIjw

Pro radost

Babačka má CD a LP desku! Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020. Společně pak s Antonínem Fajtem, Ivo Viktorinem, Vladimírem Václavkem a sborem Babačka připravili unikátní program a nahrávka z tohoto vystoupení, nazvaná Pro radost, vychází současně se zahájením Folkových prázdnin 2021. 
Živá nahrávka Pro radost byla pořízena 30. 7.2020 v rámci zmenšené verze festivalu, která nesla název Připomínky Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou. Za běžných okolností by festival proběhl tak, jak už ho desetiletí známe, jenomže pouze čtyřdenní NáměšťFolkovky 2020 se normálnostem vymknuly. Prostě covid. S lidmi v hledišti v pestrobarevných rouškách, neboť tehdy ještě existovala samovýroba, a v odéru dezinfekce, nicméně uprostřed Kouzelné krajiny Rostislava Pospíšila, a v pospolité touze po hudbě. A leckdo si navíc teprve na místě uvědomil, jak hodně moc a že bez živé hudby, není život vlastně úplný. YFS 1649YFS 1658(Zdroj:fullmoonzine.cz) Foto z letošního vystoupení a křtu alba v Náměšti 29.7.2021. Foto: Yvett Stránská
Další foto ve fotogalerii ZDE
 
IMG 20210801_194048_1

Úžasné! Babačko, gratulujemeIvo, děkujeme! 

 

Námě

 Zde naleznete záznam z pátečního koncertu Ivy Bittové a Babačky na Folkových prázdninách v Telči. Mimo jiné, si zde můžete poslechnout nově složenou a nastudovanou píseň s názvem Babačka!

A to je další hóóóódně velká radost!

 

 

Sbor Babačka s Ivou Bittovou pomáhali v Luhačovicích

sou

       Smíšený pěvecký sbor založila umělkyně Iva Bittová a vede jej společně s Martinou Weinhöferovou. Sbor působí při ZŠ Bory od roku 2018 a sklízí úspěchy také na festivalech v regionu. Zpívání v přírodě je nedílnou součástí programu repertoáru, proto název Babačka – obecní potok. Velké poděkování za úžasnou návštěvu houslistky a zpěvačky Ivy Bittové se sborem Babačka, kteří neváhali a přijeli podpořit naše město a rozezpívat stromy, po ničivé bouři 24.6. Děkujeme organizátorce sboru Martině Weinhöferové za sbor Babačka i obci Bory, která přispěla na dopravu. Paní Ivě za čas, který si našla a věnovala všem hostům i domácím, ve kterém vykouzlila čarovnou atmosféru.

Fbuvodni luhacovice_upostyIOB 6768aZdroj: Městský dům kultury Elektra, Luhačovice.

Foto: Jan Dostál


ve

Iva Bittová a Babačka 2021

Provázek27.6.  Brno - divadlo Husa na provázku
 
20.7. Iva a Babačka v Telči
 
29.7. Náměšť nad Oslavou - nádvoří zámku. IVA BITTOVÁ & MUCHA QUARTET
Slovenske spevy. Závěr s Babačkou
 
Telč
 
 
 
 
 
A zde si můžete poslechnout Ivu a Babačku v nedávno odvisílaném pořadu TV Noe  Mezi pražci  (od 15. minuty)