Turistika

V obci naleznete turistickou ubytovnu, naučnou stezku Poznáváme Bory, nedaleko naučnou stezku Šebeň. Vede tudy červená a žlutá turistická značka a cyklotrasa „Mlynářská stezka" a přes osadu Cyrilov cyklotrasa 5240 Tasov-Křižanov-Radenice-Bohdalec. V okolí jsou také krásné terény pro milovníky běžeckého lyžování včetně upravených stop, i trasy pro milovníky koní.

Koruna Vysočiny

Koruna vysočiny ZDE  je projektem pro spolupráci všech aktérů cestovního ruchu v regionu Žďárska, Novoměstska, Bystřicka, Nedvědicka, Tišnovska, Velkomeziříčska a Bítešska, jejímž cílem je vytvoření Turistické destinace Koruna Vysočiny jako turisticky atraktivní oblasti s rostoucím významem pro cestovní ruch.

KorunaTuristické noviny

Naleznete zde také aktuální  Turistické noviny

Turistická ubytovna Bory

turisticka-ubytovna-01turisticka-ubytovna-02kuchynka

 

Více informací o možnostech ubytování naleznete ZDE

Kompletní turistický portál

to113904sTURISTICKÉ OBLASTI A REGIONY - Vysočina

 

 

CYKLOMAPA MIKROREGIONU

mapa2011. Najdete v ní řadu výletů po našem nejbližším okolí a samozřejmě i popis a fotografie míst, která na trasách potkáte. Některé, tématicky zaměřené trasy vedou i přes Bory a Cyrilov. Tuto mapu můžete získat zdarma v kanceláři OÚ, nebo v infocentru ve Velkém Meziříčí.

Vlakem do Borů?

 7mapaA proč ne! Možná se to nezdá, ale tahle cesta je moc příjemný výlet. Obec Bory najdete 3,5 km od železniční stanice Sklené nad Oslavou na trati Havlíčkův Brod - Brno.

Číst více...

Vítejte na Vysočině

Vysočina EUTuristický průvodce - Vysočina EU  ZDE

Naleznete zde turistické cíle a vždy aktuální pozvánky. 

Turistický portál Velké Meziříčí

Kompletní tTuristický portáluristický portál města Velké Meziříčí naleznte ZDE