Mateřská škola

Mateřská škola je upravena z dřívějšího kulturního domu. Je dvoutřídní a má dva velké sálové prostory vhodné pro společné činnosti dětí. Ve škole je vlastní kuchyně a jídelna. Okolo budovy je školní zahrada. Školu navštěvuje průměrně 48 dětí a to nejenom z Borů, ale i z Radenic, Rousměrova a Skleného nad Oslavou. Kromě běžných denních činností je dětem umožněno zúčastnit se kulturních akcí pro děti ve Velkém Meziříčí - divadelní představení, kino, soutěže ve výtvarném a sportovním oboru. Velké prostory v budově školy však umožňují pořádat různé kulturní a sportovní aktivity přímo zde. Výchovné koncerty, divadelní představení Lídy Trnkové z Brna a kouzelnická představení. Na ty jsou zvány děti z MŠ Radostín nad Oslavou, Vídně a Mostiště. Ty také každoročně přijíždějí na tělovýchovnou olympiádu předškoláků, kde soutěží v běhu, házení míčkem a skoku z místa. Ve své pracovní činnosti se škola zaměřuje především na hudební, hudebně pohybovou a pracovní výchovu. Výsledky práce mohou rodiče sledovat na školních nástěnkách a besídkách v obdobích Vánoc. Krásná okolní příroda přímo láká k vycházkám, cestám za pokladem či jiným branným hrám. Celý rok o děti pečují 4 pedagogické a 2 provozní pracovnice. Ředitelkou mateřské školy je Marcela Plocková

Kontakt: Tel. Pouze mobil : 733 712 338

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V mateřské škole probíhá rekonstrukce

p1130937p1130938p1130940p1140048  

Budova mateřské školy dlouhodobě neodpovídá stavebně technickým požadavkům, stanoveným zákonnými normami pro mateřské školy a školní jídelny.

Číst více...

Olympiáda MŠ

img_2633img_2665img_2673Další foto ZDE.  Žáci IX.ročníku ZŠ Hany Benešové uspořádali v úterý 8.6.2010 pro děti z naší mateřské školy Olympiádu.

Číst více...

Jaro 2009 v MŠ

jaroJaké bylo jaro v Mateřské škole Bory?

Přivítání jara s pálením čarodějnic a opékáním buřtů proběhlo v naší MŠ 30.4.09. Děti si vyrobily papírové čarodějnice i hrad a při zaříkávání zimy je upálily na školní zahradě. Ohýnek se hodil, protože opékané buřtíky jsou velká bašta.

Pro rodiče a ostatní zájemce jsme společně nacvičili divadelní pohádky s písničkami a tanečky o zvířátkách: „Boudo, budko" a „Jak hříbek vyrostl". Za získané peníze z dobrovolného vstupného a sponzorského příspěvku 1000,- Kč (Pila Kment s.r.o) jsme zakoupili dětem stavebnici Lego a Duplo v celkové hodnotě 2 385,- Kč

Ve středu 20.5.2009 se starší děti jely podívat do Hasičské zbrojnice ve Velkém Meziříčí, kde si vyslechly spoustu spoustu zajímavostí o práci hasičů a vyzkoušely si něco málo z výstroje a potřebného vybavení  k záchranným výjezdům.

K MDD každoročně připravujeme pro děti dopoledne plné her a soutěží. Děkujeme sponzorům: Pila Kment s.r.o., Radek Holoubek s.r.o, za finanční pomoc v celkové hodnotě 2000,- Kč a maminkám Janě Březkové a Janě Vilišové za drobné dárky a sladkosti.  Zůstatek finanční částky bude použit při rozloučení s budoucími prvňáčky koncem školního roku.

Mateřskou školu navštívilo loutkové divadlo Divadlo srdíčkové víly, divadlo MrA Jana Hrubce s pohádkou Honza a drak a divadlo Šeherezáda s Velkou klauniádou.

Poslední návštěva Ekologického centra „Ostrůvek" ve Velkém Meziříčí bede 10.6.09 s programem „Jak krtek uzdravil myšku".

Společné fotografování dětí proběhne 8.6.09.

V měsíci červnu bychom si rádi ještě domluvili návštěvu na Mc Donaldś Fajtův kopec Velké Meziříčí a uskutečnili cestu za pokladem do krásné okolní přírody.   L. Šabacká  FOTO

Karneval v MŠ

karneval_msNa čtvrtek 29. 1. 09 měly děti v Mateřské škole Bory připravený KARNEVAL. Předvedly své krásné masky a zasoutěžily si v oblasti výtvarné, pěvecké i taneční. Ukázaly své dovednosti v početních představách, pohádkách, pohybových dovednostech, hádankách a paměti. Děti pak byly odměněny diplomy a drobnými dárky, které poskytl MC Donals Fajtův kopec Velké Meziříčí. A paní kuchařka pro všechny připravila něco ze zdravé výživy. Děkujeme tímto za sponzorství a rodičům za přípravu masek.
Kolektiv MŠ Bory