Sportovní zázemí - výletiště

11 milionů korun pro naše sportovní zázemí!

Náš projekt na vybudování nového sportovního zázemí vedle rybníku Horník prošel úspěšně všemi hodnotícími koly a byl doporučen k finanční podpoře. Národní sportovní agentura nám na nové šatny, sociální zázemí, garáže, společenskou místnost, pódium a dráhu pro hasičský sport přispěje téměř 11 milionů korun.

Byla to dlouhá a náročná cesta, o to víc nás nyní ale těší tento výsledek. Během hodnocení neuspělo více než 75% žádostí. 

Právě probíhá také nové elektronické výběrové řízení na dodavatele stavby. První kolo hodnocení cenových nabídek proběhne příští pátek. V polovině srpna bychom tedy mohli znát vítěze soutěže a cenu realizace. 

Samotná stavba by měla být zahájena ještě letos v záři. Předání je naplánované na červen 2023. 

 

Projektová dokumentace

pohled1Během letošního jara vznikl další pro Bory DŮLEŽITÝ projekt. Mnoho let se mluví o potřebě VÝLETIŠTĚ. Spojili jsme tedy potřebné s užitečným a vyprojektovali v rámci sportovního areálu u rybníka Horník nový komplex nízkých budov s názvem SPORTOVNÍ ZÁZEMÍ - OBEC BORY.  

Kapacita kabin TJ Družstevníku Bory zdaleka pro všechna mužstva nedostačuje a mladí hasiči nemají sportovní zázemí vůbec. Součástí budovy jsou tedy 2 šatny pro 2x20 žáků se sprchami a WC, další sociální zázemí pro veřejnost včetně jedné jednotky pro imobilní, dále pak 2 sklady pro umístění hasičské i fotbalové výbavy a klubovna/společenská místnost s malou kuchyňkou pro studijní část přípravy, příp. pro pořádání závodů, doprovodných programů, apod. 

Ze zadní strany budovy je umístěno také pódium se zpevněnou plochou a zastřešeným posezením. Z přední části budovy je možné pro pozorování hasičských závodů nebo fotbalových zápasů využít zastřešené posezení. K dispozici hasičům bude také hasičská dráha. 

Zázemí bude moci využívat také naše základní a mateřská škola včetně veřejnosti.  Projekční činnost zaštítili Ing. Jiří Vaněk a Ing. Iveta Petříčková. 

pohled2 1

půdorys

situace