Iva Bittová a Babačka 2021

Provázek
29.7. Náměšť nad Oslavou - nádvoří zámku. IVA BITTOVÁ & MUCHA QUARTET
Slovenske spevy. Závěr s Babačkou
 
30.7. Iva a Babačka - Prázdniny v Telči
 
Telč
 
 
 
 
 
A zde si můžete poslechnout Ivu a Babačku v nedávno odvisílaném pořadu TV Noe  Mezi pražci  (od 15. minuty)
 

13.7.2021 Sbor Babačka s Ivou Bittovou pomáhali v Luhačovicích Smíšený pěvecký sbor založila umělkyně Iva Bittová a vede jej společně s Martinou Weinhoferovou. Sbor působí při ZŠ Bory od roku 2018 a sklízí úspěchy také na festivalech v regionu. Zpívání v přírodě je nedílnou součástí programu repertoáru, proto název Babačka – obecní potok.
Tento první pouliční koncert startuje sérii Benefičních koncertů v Luhačovicích, které si v budoucnu kladou za cíl podpořit obnovu zeleně a stromů v Luhačovicích po událostech ze dne 24. 6. 2021, kdy v Luhačovicích vichřice poškodila mnoho vzrostlých stromů.
Návštěva smíšeného sboru z Borů má symbolicky solidární význam pro naše město, a je také příkladem toho, že kdokoli, včetně dětí může přispět ať už svým umem či dobrovolným finančním příspěvkem na obnovu či záchranu dřevin v našem městě.
Úmyslem je nastřádat dlouhodobým projektem formou benefice finanční prostředky na obnovu zeleně v Luhačovicích. Vichřice polámala 150 let vzrostlé lípy a jiné stromy. Jedna lípa v balu nebo platan stojí 15.000 Kč, potřeba je dendrologický posudek na poškozené stromy, výsadbu a další výdaje.
Už teď si toho nesmírně vážíme.

Zdroj: Městský dům kultury Elektra, Luhačovice