Galerie Josefa Kvapila

pan_kvapil

Josef Kvapil se narodil se 15. dubna 1924 a žil celý život v Horních Borech.

Po ukončení Obecné školy v Horních Borech, v roce 1930 studoval Zemské reálné gymnázium ve Velkém Meziříčí, které absolvoval v roce 1936, potom v letech  1941 - 1944 studoval Živnostenskou školu dřevodělnou ve Velkém Meziříčí a tam se po studiu vyučil truhlářem. Do roku 1948 pracoval u rodičů v soukromé truhlářské dílně, potom v  Energetických strojírnách ve Velkém Meziříčí, a později, až do odchodu do důchodu v Alpě.

Pan Kvapil od mládí veškerý volný čas věnoval procházkám v přírodě a fotografování. Fotografoval nejen přírodu, ale i při různých akcích a zhotovoval též portréty pro občany sousedních obcí.  Vytvořil také spoustu diapozitivů.

Společně s p. Jindřichem Fňukalem v roce 1996 zorganizovali výstavu "Obrazová kronika Borů a okolí", tu jsme v létě 2008 s úspěchem zopakovali, bohužel už bez obou pánů.

Když pan Kvapil 25.3.2001 zemřel, zůstala ještě řada snímků, filmů a diarámečků nezpracovaná i ty chtěl veřejnosti ukázat.

Zde uvádíme jen malý zlomek z jeho krásných fotografií. A za laskavé svolení a zapůjčení fotografií děkujeme paní Kvapilové a paní Cahové