Základní informace

mapaebe_ze_vzduchu_vlevo_nahoe_cyrilovStezka je dlouhá 3 km a má 12 zastávek. Pohodlná procházka trvá asi 2 hodiny. Trasa vede po lesních cestách nenáročným terénem. Začátek a konec stezky spojuje lesní silnička.  Mravence a jejich stavby můžete pozorovat kolem stezky. Však oni sami dají o sobě vědět, protože jsou zvědaví, kdo to mezi ně přišel. Návštěvník se na stezce o nich dozví mnoho zajímavého. Jak se rozmnožují, čím se živí, jak si hájí své teritorium, co všechno ukrývá mraveniště, a nebo jak se spolu dorozumívají. Texty na informačních tabulích jsou doplněny jedinečnými záběry z jejich života. Naučná stezka je  vhodná zejména pro rodiče s dětmi.

 Naučnou stezku najdete v lese Šebeň mezi obcemi Dobrá Voda a Jívoví nedaleko Křižanova. Pokud chcete jet automobilem, z obce Jívoví je to na začátek stezky 600 m po silnici směrem na Radenice. Zde můžete i zaparkovat.

Byl k ní vydán barevný průvodce, který můžete získat v IC města Velké Meziříčí nebo u ZO ČSOP Bory, dále na obecních úřadech v Borech, Dobré Vodě, Jívoví a Vídeň.

 Název projektů:

  • - Naučná stezka Šebeň
  • - Průvodce Naučnou stezkou Šebeň

Realizátor: Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Bory

Finanční podpora a spolupracující organizace: Fond Vysočiny kraje Vysočina, Ministerstvo životního prostředí ČR,  Lesy České republiky, s.p. a Sdružení Krajina         

Kontaktní osoba: Pavel Kříž, 566535228, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.