Zahrajte si na Ježíška. V Borech najdete sběrné místo charitativní sbírky Krabice od bot

uvodni obrObec Bory se opět zapojila již do 13. ročníku největší sbírky vánočních dárků pro děti v nouzi nazvané Krabice od bot. Dárkové krabice může nosit na obecní úřad až do pátku 8. prosince 2023.

Krabice od bot je prakticky největší česká sbírka vánočních dárků, která má za cíl potěšit co nejvíce dětí v tíživé sociální situaci. Radost těmto dětem udělají zase děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich dárkovou krabici od bot. Tu společně naplní dětskými dárky k Vánocům a odnesou na některé ze sběrných míst, které ho předá potřebným. Vloni tak mělo hezčí Vánoce více než 48 000 dětí z chudých rodin, nízkoprahových zařízení a azylových domů. Sbírku pořádá Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR.

Sberne misto

Dárky z Borů, budou letos rozvezeny na tato místa:

  • Azylový dům pro matky s dětmi Ječmínek o.p.s.
  • AV-Amarí Vysočina z.s.
  • Státní zdravotní ústav

Jak je možné udělat některým dětem na Vánoce radost a co vybrat?
Dárce nejprve zamíří na web Krabice od bot. Následně si zde vybere nejbližší sběrné místo a v rámci něho si zarezervuje věk a pohlaví dítěte, které chce obdarovat. Dále si vezme krabici od bot nebo nějakou s ní velikostně srovnatelnou (aby všechny děti dostaly spravedlivě stejně velké balíčky, navíc takovéto krabice nejvíce vyhovují z hlediska skladování a přepravy) a naplní ji takovými dárky, které by vybral i pro své děti – může se jednat o hračku, hezké oblečení... Potom už stačí jen krabici, na níž bude napsána věková kategorie a pohlaví dítěte, přinést na vybrané sběrné místo. Po ukončení sběru budou následně dárky postupně distribuovány dětem.

Darujte Krabici_od_bot_Bory