Na kolečkové brusle bezpečně!

bruslen_a_honzk_3bruslen_a_honzk_4bruslen_a_honzk_7bruslen_a_honzk_10Foto B.Křížová


zrav_kraj_2014V létě 2015 se nám podařilo dokončit opravy místních komunikací. Všichni jsme se na tu chvíli těšili, až nebudeme jezdit přes výmoly a po prašných silničkách, které budováním kanalizace a vodovodu dostaly pořádně zabrat. Nové krásné povrchy vozovek vylákaly také malé bruslaře. Prvním překvapením bylo, že tolik dětí v Borech vlastní kolečkové brusle a druhým překvapením bylo, jak nebezpečně a neopatrně někteří jezdí.

Od té chvíle jsme přemýšleli, že je třeba dětem vysvětlit bezpečnostní pravidla. Ale kdo by jim to všechno měl říct, aby mu věřily a vzaly si rady opravdu k srdci?

Po delším pátrání jsme se domluvili s Lenkou Coufalovou ze školy kolečkového bruslení LENE. Ve čtvrtek 15.10. přišly všechny děti naší letak_besedaZŠ do Kulturního domu, protože venku už na brusle nebylo počasí. Škoda jen, že se Lenka s manželem Petrem zdrželi na dálnici a tak byl začátek programu poněkud hektický.
Nejdříve jsme všichni zhlédli malé exhibiční vystoupení Lenky. Potom nás Petr seznámil s různými typy bruslí a potom už následovalo povídání o bezpečné jízdě na kolečkových bruslích. Děti se dozvěděly, jaké chrániče by bruslař měl používat, a že přilba je opravdu nezbytná. Jak jezdit po silnici a jak po cyklostezce. Jak zvládnout pád a minimalizovat tak zranění, jak jezdit z kopce a podobně. A tak už se těšíme, že až zase s jarem děti v Borech vyrazí na kolečkových bruslích, že se o ně nebudeme muset tolik bát.
Program se uskutečnil z projektu MA21 v rámci kampaně Dny zdraví


bruslen_a_honzk_1bruslen_a_honzk_5bruslen_a_honzk_8bruslen_a_honzk_15