7. ročník Silvestrovského turnaje ve stolním tenisu

p1050959pc250006pc25000830.12.2014 Foto: F. Dufek

p1050978p1050908p1050912pc250044

Každý rok před Silvestrem se v tělocvičně ZŠ a MŠ Hany Benešové Bory koná Silvestrovský turnaj ve stolním tenisu. Ani letos tomu nebylo jinak. Všichni hráči se setkali v úterý 30.12.2012. V 9,00 hod se začala hrát utkání kategorie žáků a žen. V 11,00 hod začala hrát svoje zápasy kategorie neregistrovaných hráčů a ve 13,00 hod registrovaní hráči. Turnaje se zúčastnilo 44 sportovců nejen z Borů, ale i z Vídně, Bohdalce, Radostína nad Oslavou, Blízkova, Laviček, Polničky, Velkého Meziříčí, Žďáru nad Sázavou a z Brna. Celkem bylo odehráno 214 zápasů ve 4 kategoriích. Nejpočetnější kategorií byla již tradičně skupina neregistrovaných mužů.
Kategorie A - žáci ZŠ - 11 hráčů
Kategorie B - ženy - 5 hráček
Kategorie C - neregistrovaní hráči - 17 hráčů
Kategorie D - registrovaní muži - 12 hráčů

Výsledky:
Žáci: Ženy:
1. Daniel Frejlich, Bory 1. Markéta Šoukalová, Vídeň
2. Filip Karásek, Bory 2. Martina Synková, Polnička
3. Petr Barták, Radostín n. O. 3. Zuzana Jurková, Bory
4. Jan Synek, Polnička 4. Ludmila Zikmundová, Bory
5. Anna Novotná, Bory 5. Libuše Olivová, Bory
Dále se v kategorii žáků zúčastnili: Ondřej Hlaváč, Jan Karásek a Anna Karásková z Borů
a Dominik a Adam Eliášovi z Hustopečí
Neregistrovaní hráči:

1. Petr Kališ, Velké Meziříčí
2. Petr Kozel, Krásněves
3. Vojtěch Chalupa, Bory
4. Štěpán Král, Blízkov
5. Kristina Kotačková, Bory

S neregistrovanými muži si zahrály i 3 dorostenky. Nejúspěšnější z nich byla Kristina Kotačková, která obsadila pěkné 5. místo. Dále si v této kategorii zahráli: Martin Dvořák, Kateřina a Šárka Dufkovy, Vladimír Březka, Vladimír Hlaváč, Ondřej Coufal a Miroslav Mahel ml. z Borů, Miroslav Pól, Martin Pavelec, dále Luděk Eliáš z Hustopečí, Jiří Kališ z Velkého Meziříčí a Marek Váša z Radostína n.Osl.

I zápasy poslední kategorie - registrovaných mužů - byly velmi zajímavé. Zatímco byl před dvěma lety Josef Starý ml. šestý, letos si svojí hrou vybojoval skvělé vítězství.

1. Josef Starý ml., Bory
2. Marek Ambrož, Vídeň
3. Stanislav Pekárek, Vídeň
4. Vladimír Krejčí, Bory
5. Zdeněk Komínek, Velké Meziříčí
Na dalších místech se umístili: František Dufek, Miroslav Ochrana st. - oba z Borů, Petr Kališ, Velké Meziříčí - ve svých 13 letech vítěz neregistrovaných hráčů, Martin Prokop z Brna, Radek Skryja z Bohdalce, Zdeněk Studený z Vídně a Jaroslav Skryja z Laviček.

Děkujeme všem pořadatelům, kteří obětavě každý rok turnaj připravují, všem sponzorům, kteří nám přispěli sponzorskými dary. Všem sportovcům blahopřejeme a těšíme se na setkání nejen s nimi na příštím Silvestrovském turnaji v Borech!

Mgr. Zuzana Jurková a František Dufek - oddíl stolního tenisu TJ Družstevník Bory