Setkání ochránců přírody

setkn_bory_10.12.2011_003setkn_bory_10.12.2011_011setkn_bory_10.12.2011_027setkn_bory_10.12.2011_028


V sobotu 10.12.11 se ve víceúčelové budově obecního úřadu sešlo  21 zástupců z 13ti organizací zabývajících se ochranou přírody v kraji Vysočina.

Setkání se zúčastnili zástupci Českého svazu ochránců přírody v Borech, Dalečíně a Jihlavě, ornitologů z Jihlavy a Kamene, zahrádkářů v Jinošově, střediska ekologické výchovy Pelhřimov, ekoinfocentra Jihlava, občanského sdružení Zelené srdce a další.  Setkání hodnotilo výsledky projektu „Podpora zapojení obyvatel Vysočiny do ochrany přírody a krajiny, který je financován ze Státního fondu životního prostředí ČR. Toto již druhé setkání uspořádalo Sdružení Krajina ve spolupráci s místní ZO ČSOP. Účastníci setkání si vyměnili zkušenosti z více jak 30 akcí, které letos uspořádali s jichž se v kraji zúčastnilo téměř 2 tisíce dětí, mládeže a dospělých.

Po bohaté diskuzi se přítomní dohodli na tom, jak ještě lépe spolupracovat mezi sebou a také s veřejností v dalším období. My borští jsme se prezentovali s dvěma akcemi - „Pomáháme Mrázkově louce" a „Zvelebujeme Pohádkový kopeček a Údolíčko", naši Mladí ochránci přírody Bobeš představili svoji celoroční bohatou činnost a ukázali klubovnu. Na žádost pořadatele přišel meui účastníky setkání i Mgr. František Eliáš a krátce představil činnost Komunitní školy Bory a Národní sítě Komunitních škol. Setkání se vydařilo. Bylo nás více než minulý rok a příznivé informace o vydařených akcích jsou povzbuzením do další činnosti.    Pavel Kříž