Podzimní zájezd KDP 2017

img_20171007_110614img_20171007_144654img_20171007_162309

Tentokrát jsme se vydali njprve na hrad Buchlov, kde jsme, rozděleni na dvě skupiny, absolvovali základní okruh prohlídky. 


Po té nás očekávala paní průvodkyně v bazilice na Velehradě. Prohlédnout si tento nádherný kostel takto mimo pouť, při které je tu mnoho lidí, je výjimečný zážitek. 
Po dobrém obědě v restauraci Vega se někteří vydali do cukrárny, a někteří do podzemí baziliky. Ti si užili dobrodružného „bloudění" v labyrintu chodeb a měli možnost uvidět zlatou růži, kterou tomuto kostelu (bazilice minor) věnoval v roce 1985 Papež Jan Pavel II. A je jediná v naší republice.
Dalším cílem naší cesty byla Živá Voda v obci Modrá. Zde si přišli na své všichni a děti nejvíc. Jde totiž o exkurzi pod hladinu rybníka a je zde možné dokonale si prohlédnou ryby žijící v našich rybnících a ryby, které žijí v řece Moravě. Zajímavý je i venkovní areál, kde je koupací jezírko, pohled na podvodní tunel, spousta bylinek a pod.
Dnešním posledním cílem bylo Staré Města u Uherského Hradiště - Kovozoo. V areálu tamního kovošrotu už řadu let funguje unikátní expozice přibližně 220ti zvířat vyrobených z kovového odpadu. Všechna ta zvířata a zvířátka jsou výtvarně dokonalá. Mimo to je možné si tu prohlédnout i pirátskou loď a vystoupat na maják.
Po několika neuskutečněných zájezdech v minulé době to byl opět balzám pro duši organizátora!
Díky vám všem, 45ti účastníkům! A panu Kučerovi zvláště. Jako cestovní klaun pro nejmenší účastníky se úžasně osvědčil. 
A zase můžu tohle krátké povídání uzavřít konstatováním:  Dobře nám spolu bylo!
A že vlastně několikrát za den pršelo? To ano. Viděli jsme déšť z autobusu, z restaurace a z pod hladiny rybníka! Komu se to poštěstí? Nezmokli jsme ani trochu. Blanka Křížová