Vítejte na oficiálních stránkách obce ...

 

Ochotnické divadlo

Ochotnické divadlo

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

zzzPlatilo ještě nedávno..... Ale dnes je to minulost a snad i příslib že naši ochotníci opět fungovat budou.


V naší obci přináší divákům mnoho radosti a ušlechtilé zábavy divadelní představení, která nacvičují a sehrávají ochotníci. Tato tradice byla založena již po první světové válce. V posledních letech nacvičovaly a hrály u nás samostatné divadlo až tři ochotnické soubory současně. Mimoto každoročně sehrají divadelní představení i žáci základní školy. Naši občané a nejen oni, protože divadlo navštěvují i občané z okolních obcí, mají tak každoročně příležitost prožít vyjímečný kulturní zážitek. Dokladem úspěšnosti našich ochotníků je plný sál kulturního domu.

Jeden z divadelních souborů se nazývá Chaos.
S ochotou a nadšením se věnují ochotníci z obce Bory svému amatérskému divadlu v souboru s názvem Chaos. Na růstu divadla se ve větší míře podílel Michal Kýr z Brna, který v obci trávil svůj volný čas jako chalupář. Po desáté divadelní sezóně však z obce odešel , ale divadlo neopustil. Občasnou návštěvou vypomáhal, kde bylo třeba.

Na scénu divadla byly uvedeny hry: Hrátky s čertem, Lucerna, Strakonický dudák, Slovanské nebe, Dalskabáty - hříšná ves, aneb zapomenutý čert, Ženitba, Charleyova teta, Harwey, Benátská maškaráda, Taková ženská na krku, Dívčí válka, Jedna + jeden = 3 a Jedenácté přikázání. Po premiéře a několika reprízách v obci vyjíždí divadlo i do okolí. Nejčastěji však do obcí Křídla a Pavlínov, kde je také úspěšné ochotnické divadlo. Několikrát jsme vystupovali i ve Velkém Meziříčí a Žďáře nad Sázavou. Derniéry, při kterých se pořizoval videozáznam představení, jsou opět uspořádány v Borech.

Odměnou hercům je uznání a stálá přízeň diváků.