Vítejte na oficiálních stránkách obce ...

 

Liga nekuřáků Bory

O nás

Tato organizace byla založena v roce 1985 roky jako recese mladíků, kteří se rozhodli, že přestanou kouřit. Společně slavili různá výročí, trávili spolu spoustu času a přitom vymysleli stanovy, organizační řád a plány do budoucna. Asi nikdo z nich netušil, jaký rozměr tomu všemu dají změny ve společnosti a nové podmínky pro vlastní seberealizaci.

První výrazný počin byla taneční zábava 13.4.1991, na které hrála skupina Morava, která v našem okolí hrála poprvé a stala se zde rázem populární. Díky mohutné propagaci, která se stala jedním ze základních poznávacích znaků Ligy nekuřáků, navštívilo zábavu velké množství lidí. To byl odrazový můstek, na který navázaly další úspěšné akce.

Některé již mají svou tradici. V lednu je to ples s předtančením, bohatou tombolou a lákavou první cenou. Letošní ročník byl již osmý. Pro plesy a pouťové taneční zábavy si Liga nekuřáků nacvičila společenské tance jako Moravskou a Českou besedu, polonézu nebo rokenrol.

Podařilo se sehrát divadelní hru na motivy Václava Havla Boží Mlýny. V posledních letech se snažíme oživit tradici masopustních průvodů v obci a s tím spojené lidové zvyky. Tradici má i loučení s prázdninami, poslední roky spojené s pořádáním Dětského dne. V různých soutěžích se zde bojuje o atraktivní ceny z nichž dominuje let vrtulníkem. Liga nekuřáků soutěže nejen pořádá, ale aktivně se jich i zúčastňuje, jako turnaje v malé kopané ve Skleném nad O. .

V roce 1995 Liga nekuřáků oslavila 10. výročí založení Letní rockovou show na fotbalovém hřišti, která byla zakončena velkým ohňostrojem. Pro velký úspěch se konala ještě dvakrát a také ji připravujeme u příležitosti oslav 15. výročí založení Ligy na příští rok.

Liga nekuřáků úzce spolupracuje s vedením Mládeže Českého červeného kříže.

Výtěžek z uvedených veřejných akcí si Liga nekuřáků nenechává pro sebe, ale část věnuje na společensky prospěšné účely. Například vydala propagační materiály, které upozorňují na škodlivost kouření, podporuje sport - družstvo kopané žáci Bory a přispěli jsme i na opravu obou kostelů v Borech.

Ligu nekuřáků vede Rostislav Kříž, v organizaci je kolem 20 členů. Je to společenská organizace mladých lidí, kteří za pomoci kamarádů a příznivců dokáže bavit lidi, starat se o jejich kulturní vyžití, nevyhýbá se sportovnímu zápolení a podporuje prospěšnou činnost v obci.

Odkaz na oficiální stránky LNB: www.lnb.cz

Divadelní představení

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

dsc_1415dsc_1419Divadelní představení „Dole v dole"  -  ochotnického spolku HuKoT a divadelní představení „Srnka" divadla Bory C.

Dne 21. února 2010 mohli všichni strávit krásné odpoledne v kulturním domě v Borech, kam Liga nekuřáků Bory pozvala divadelní spolek z Hubenova HUKOT a členy Divadla Bory C.

První představení s názvem Dole v dole velmi pobavilo nejen malé diváky. Dobře napsaná hra s nápaditými zvukovými efekty a zábavnými vtipy zavedla diváky do dolu, kde bylo zasypáno několik návštěvníků exkurze. Druhé představení „Srnka" přiblížilo vtipnou formou ekologii a znečišťování přírody.

dsc_1437dsc_1438dsc_1444Velké poděkování patří nejen všem hercům ale také pořadatelům, protože herci hrají bez nároku na honorář - pouze jen za náklady na dopravu, které dobrovolné vstupné jen taktak pokryje.

 

LIGA SLAVÍ 25 LET

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

zdsc_0813zdsc_0770zdsc_0743zdsc_0820


19. LIGOVÝ PLES -  MAŠKARNÍ  30. ledna 2010 se konal již 19. ligový ples a u příležitosti oslav 25 let LNB byl tentokrát maškarní.  Na plese byla spousta moc krásných masek, které si můžete prohlédnout na fotografiích.

lnb25_let_lnb25_let_lnb225_let_lnb3LNB v roce 2010 slaví 25 let od svého založení. Koukněte se na video z let 1993-94.