Vítejte na oficiálních stránkách obce ...

 

Komunitní škola

logo2brna

 

Od roku 2006 využívají prostory naší školy nejen žáci, ale také dospělí. Setkávají se při jazykových, výtvarných, tělovýchovných i tanečních kurzech.  

Od toho roku zde působí také občanské sdružení  „Národní síť venkovských komunitních škol", které sdružuje komunitní a otevřené školy pro vzdělávání dospělých ve venkovských obcích ČR.

Další informace nalezene na webu Brána pro venkov

 

Zajímavý kurz pro rodiče

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

kurz_rodiovstvKomunitní škola Bory nabízí ve spolupráci s Centrem pro rodinu a sociální péči Vysočina Kurz Efektivní rodičovství. Účastnický oplatek je stanoven na rodinu, doporučena je účast obou rodičů. Kurz bude možné zahájit při minimální účasti 8 účastníků (rodin). V případě, že nebude do konce srpna zajištěna účast, bude kurz zrušen. Potvrzení zájmu, případně další informace - viz. kontakty na pozvánce. Konečný termín pro přihlášky je 5.9.2014
 

Kurz OSVČ na venkově

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

logo_mirka

Obec Bory si Vás dovoluje pozvat na kurz: OSVČ na venkově. Tento kurz povede paní Jitka Ludmilová, která Vás seznámí s praktickými zkušenostmi o tom, jak si založit živnost a začít podnikat v místě Vašeho bydliště, jaké jsou možnosti přivýdělku při mateřské dovolené a jak hledat způsob zaměstnat sám sebe. Také se dozvíte, co všechno obnáší zřízení živnostenského listu. Dalším tématem budou mateřská centra, získávání dotací a zaměstnávání lidí v nich. A samozřejmě spoustu dalších zajímavých informací. Na venkově je spoustu dobrých příležitostí proč začít pracovat jako OSVČ.

Kurz se bude konat ve čtvrtek 28.11.2013 od 16:00 hod. v ZŠ Bory.

Číst dále: Kurz OSVČ na venkově

 
 

Kurzy Komunitní školy 2013

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

480738_10151229528922550_437736524_nVážen í občané,
Komunitní škola Bory plánuje již devátý rok své činnosti. Z tohoto důvodu, podobně jako v předchozích letech, se na Vás obracíme s následujícím dotazníkem. Vaše odpovědi využijeme k sestavení optimální nabídky kurzů a v případě vyplnění kontaktních údajů bude dotazník sloužit jako předběžná přihláška do označených kurzů.

Číst dále: Kurzy Komunitní školy 2013

 
 

Pozvánka na kurz Práce s informacemi

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

logo_mirka

KŠ Bory zve zájemce do kurzu Práce s informacemi ( oficiální název „Nejsme stádo").

Číst dále: Pozvánka na kurz Práce s informacemi

 
 

Dny učících se obcí

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

dny1dny2

 
 

JARNÍ AKADEMIE A FESTIVAL UČÍCÍCH SE OBCÍ „SOUSEDÉ, POJĎME DO ŠKOLY“

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

logo_mirka
Přestože venku nebylo po jaru ani památky, konala se v ZŠ Bory ve středu 27.března jarní akademie, kterou s dětmi nacvičily jejich paní učitelky. V přibližně hodinovém pásmu děti předvedly své pěvecké dovednosti jak už ve vystoupení se třídou nebo s pěveckým kroužkem, taneční a pohybové dovednosti hned ve třech rozmanitých tanečních vystoupeních. Nechybělo ani několik vtipných hereckých scének. Divákovu uchu jistě lahodily melodie ze známých pohádek a filmů hrané zdejšími žákyněmi na flétnu. Moderátorské schopnosti žákyň 6.třídy diváci určitě také ocenili.
V rámci festivalu „Sousedé, pojďme do školy" si po skončení besídky diváci měli možnost vyzkoušet svoji zručnost v šesti tvořivých dílnách, připravených zdejšími paní učitelkami a paní účetní. Seznámili se v nich s technikou zdobení kraslic , patchworku, s drátkováním. Vyrobili si velikonoční dekoraci z březového proutí, jarní přáníčko, závěsné ptáčky z filcu, zkusili si vyřezat velikonoční motiv z překližky. V jedné ze tříd shlédli ukázky jarních tabulí, připravené zdejšími žákyněmi. Ve dvou kavárnách žáci a žákyně kromě kávy nabídli „zákazníkům" zákusky upečené maminkami nebo v rámci výuky. V jedné z nich dokonce míchali žáci chutné nealkoholické koktejly.
Návštěvníci festivalu, jehož cílem byla propagace občanského vzdělávání na venkově a seznámení veřejnosti s novými vzdělávacími moduly pro venkovské komunitní školy, měli možnost prohlédnout si expozici, videoukázky či soubor fotografií prezentující vzdělávací činnost na poli občanského vzdělávání v ČR a EU.
Tento festival byl financován z projektu „Pojďme se učit v naší komunitní škole"(reg.č.-CZ.1.07/3.1.00/37.0093),který získal finanční prostředky v rámci operačního programu spolufinancovaného Evropským sociálním fondem.
 
 

Nadregionální seminář

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

mmr_cr_rgb        znak_obce


1110_twgw_vk2011_0361110_twgw_vk2011_0901110_twgw_vk2011_0861110_twgw_vk2011_046


„Vesnické komunitní školy 2011 - účinný nástroj rozvoje a vzdělávání"

Ve dnech 6. - 8. října 2011 se v Borech uskutečnil nadregionální seminář „Vesnické komunitní školy 2011 - účinný nástroj rozvoje a vzdělávání". Již tradiční seminář se skládal z přednášek, workshopů a představení příkladů dobré praxe z oblasti celoživotního učení a venkovských komunitních škol. Na semináři byli tentokrát účastníci z mnoha zemí Evropy - samozřejmě zde nesměli chybět zástupci České republiky a dále do Borů přijeli reprezentanti následujících zemí - Finsko, Švédsko, Chorvatsko, Slovensko, Lotyšsko, Wales, Polsko, Itálie, Španělsko a Irsko.

Číst dále: Nadregionální seminář

 
 

Mezinárodní seminář

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

p1010115Mezinárodní seminář "Vesnické komunitní školy jako nástroj rozvoje venkovské identity a kvality života v obcích" 16.-18. října 2008

Letos se již potřetí v Borech uskutečnil seminář zaměřený na komunitní školy a rozvoj venkova. V předchozích letech to byly semináře “Evropský týden venkovského vzdělávání 2006” a “Mobilizační metody pro rozvoj venkovských obcí 2007”. Na pořádání semináře získala obec Bory finance z Ministerstva pro místní rozvoj. Seminář organizačně zajišťovaly organizace Národní síť venkovských komunitních školse sídlem v Borech, o.s. a E consulting, E.U.R., s.r.o. 

Číst dále: Mezinárodní seminář

 
 

Týden v naší komunitní škole

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

 

Již čtvrtým rokem využívají prostory naší školy nejen žáci, ale také dospělí.   FOTO

Kurz posilovací jógy je letos novinkou, ale hned se zařadil mezi nejvíce obsazené kurzy. Navštěvuje ho 28 žen různého věku.

Angličtina, pro začátečníky i pokročilé, keramika a výtvarné tvoření. 

A velkému zájmu se těší taneční pro dospělé.

Kurzy společenského tance v Borech probíhají pod vedením Radky Svobodové a Petra Štěpána.            FOTO
 
 

Nadregionální seminář

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

pa040015Mobilizační  metody pro rozvoj venkovských obcí

Ve dnech 4.-6. října 2007 se v Borech uskutečnil nadregionální seminář „Mobilizační metody pro rozvoj venkovských obcí", organizovaný Národní sítí venkovských komunitních škol se sídlem v Borech, o.s., Komunitní obcí Bory a Partnership - Evropskou školou partnerství, o.s.

Seminář byl podpořen ze zdrojů Ministerstva pro místní rozvoj a Obce Bory.

Na seminář zavítalo 31 účastníků, kterým rozhodně není venkovský rozvoj lhostejný. Seminář se snažil přinést zkušenosti, návody a myšlenky jak od nás, tak ze zahraničí, týkající se zejména toho jak a čím začít se skutečným rozvojem.

Číst dále: Nadregionální seminář

 
 

Evropský týden komunitních škol

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

2.10. 2007

Těsně před začátkem školního roku 21.-27.8. proběhl za účasti 60 účastníků z celkem 8 zemí v Borech na Vysočině Evropský týden venkovských komunitních škol. Sestával celkem ze 3 navazujících seminářů, z nichž první byl pro zájemce o založení komunitní školy z ČR - zúčastnili se zájemci téměř ze všech krajů ČR, následoval mezinárodní seminář o komunitních školách v Evropě a posledním seminářem byl v angličtině vedený seminář o evropském venkovském vzdělávání.  Zprávu o prvních dvou seminářích v češtině, která je zároveň manuálem komunitních škol zahrnujícím práci účastníků si můžete v pdf stáhnout. O CD s přednáškami, manuálem a forografiemi je možno si napsat email na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

http://www.leaderplus.cz/cz/area.asp?place_id=1&area_id=20

 
 

Strana 1 z 2