Vítejte na oficiálních stránkách obce ...

Pomoc obětem trestného činu

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Projekt Probační a mediační služby pomáhá obětem trestných činů
Stali jste se obětí trestného činu? Kladete si otázku, proč se to muselo stát zrovna Vám? Ovládají Vás pocity smutku, strachu, vzteku či nespravedlnosti? Nevíte, kam přesně se s Vaší tíživou situací obrátit o radu anebo o pomoc? Nejste v tomto sami! Právě pro Vás je tu totiž projekt „Proč zrovna já? II", který po celé ČR pomáhá obětem trestné činnosti. Tento projekt, financovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem, realizuje Probační a mediační služba ČR. Poradny v 55 městech po celé ČR poskytují právní informace a psychosociální pomoc každému, kdo se cítí být obětí trestného činu. Poradna působí i ve Žďáře nad Sázavou.
Poradnu můžete kontaktovat telefonicky, elektronicky nebo i osobně bez objednání v rámci poradenských hodin. Vyslechneme Vás, poskytujeme psychosociální podporu, poradenství v rámci orientace v trestním řízení, základní právní informace, doprovázení, které se týká zejména procesních úkonů, tzn. na polici, k soudu. Pomůžeme uplatnit náhradu škody či zprostředkovat odbornou psychoterapii. Dveře u nás jsou otevřené, snažíme se maximálně vyjít vstříc a pomoci, uplatňujeme citlivý a individuální přístup. Je důležité zdůraznit, že naše služby jsou poskytovány naprosto bezplatně, anonymně a jsou určeny všem, kteří se cítí být obětí trestné činnosti, nehledě na svůj věk, pohlaví, druh spáchaného činu, způsobenou újmu či fázi trestního řízení.
KONTAKT:
Adresa: Komenského 1786/25 (středisko PMS, 3. patro), 591 01 Žďár nad Sázavou